The Danish Girl, Stockholm Stories, Scream

11. března 2016 v 11:26 | Angel |  Filmy
The Danish Girl


Tento film na mě velmi silně zapůsobil. Původně jsem ani nevěděla, že byl inspirován skutečnými událostmi, to jsem zjistila až na konci. Potom jsem si zjišťovala informace a musím říct, že to jen umocnilo celý můj dojem z filmu. Eddie Redmayne v roli Einera Wegenera/Lili Elbe byl perfektní. Do této doby jsem ho neznala, ale v tomto snímku mě přesvědčil, že je to výborný herec. Těžko si představit na jeho místě někoho lepšího. Alicia Vikander svou roli Gerdy Wegener ztvárnila taky skvěle. K ději není moc co dodat, snad jen to, že cesta Einera k Lili by mohla být o něco delší.
Abych byla přesná, tak film byl natočen podle stejnojmenné knihy, jejíž obsah je založen na skutečné události. Knihu jsem zatím v ruce neměla, ale určitě se na ni taky někdy dostane.

Hodnocení: 5/5
Český název: Dánská dívka
Země: Velká Británie/Belgie/USA
Rok: 2015
Žánr: životopisný, drama, romantický
Délka: cca 119 minut
Herci: Alicia Vikander, Eddie Redmayne, Amber Heard, Adrian Schiller, Tusse Silberg, Emerald Fennell,...
Knižní předloha: David Ebershoff

Stockholm Stories


Stockholm Stories je film, který je nenáročný. V klidu sledujete, kam se ubírají životy několika lidí a jak se vzájemně proplétají. Mě to bavilo, protože si myslím, že každý lidský osud je zajímavý a nevadí mi, když se někdo rozhodne natočit něco, co se z dálky zdá jako naprosto obyčejné. Ale věřím, že někomu to právě kvůli tomu bude připadat nudné. Já jsem si ale herecké výkony užila, všem to dle mého sedlo a líbilo se mi to spojení mezi postavami, které vedlo ke skvělému konci. Co se týče žánru, tak to není jen drama, ale chvílema se i dost pobavíte, nebo vám některé scény minimálně vykouzlí úsměv na rtech. A musím ještě zmínit hudbu, která je naprosto úžasná.
Film je natočen podle knihy, jejímž autorem je zároveň jeden z herců - Jonas Karlsson. Do češtiny pravděpodobně přeložena nebyla (zatím?).

Hodnocení: 5/5
Český název: Povídky ze Stockholmu
Země: Švédsko
Rok: 2013
Žánr: drama, komedie
Délka: 97 minut
Herci: Martin Wallström, Jonas Karlsson, Cecilia Frode, Julia Ragnarsson, Gustaf Hammarsten, Filip Berg,...
Knižní předloha: Jonas Karlsson

Scream


Na tento horor jsem byla docela zvědavá. Tak trochu lituju toho, že jsem předtím viděla parodii ve Scary Movie: Děsnej biják, protože i díky tomu jsem se nejspíš neděsila tak, jak jsem možná mohla, kdybych parodii neviděla. Ale to teď už těžko posoudím. Samotný námět byl pro mě osobně děsivý, co se týče tajemných telefonátů. To splnilo moje očekávání a bylo to super. Nicméně ostatní věci mě lehce zklamaly, protože tam bylo hodně scén přitažených za vlasy a působilo to kolikrát až směšně. Z herců mě pak dokázala zaujmout asi jen Courteney Cox v roli reportérky. A možná tak ještě Drew Barrymore v roli Casey, která tam sice není příliš dlouho, ale jako začátek filmu se to opravdu povedlo. Ostatní herci ničím nevynikali a konec bohužel nebyl až tak překvapivý.

Hodnocení: 3/5
Český název: Vřískot
Země: USA
Rok: 1996
Žánr: horor
Délka: 109 minut
Herci: Neve Campbell, David Arquette, Courteney Cox, Matthew Lillard, Skeet Ulrich, Rose McGowan,...
Související filmy: Vřískot 2 (1997), Vřískot 3 (2000), Scary Movie: Děsnej biják (2000), Vřískot 4 (2011)
Související seriál: Scream (2015)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ďábelská Victoria | Web | 18. března 2016 v 16:22 | Reagovat

Znám nádherný film...

2 H A. | Web | 20. března 2016 v 15:47 | Reagovat

První dva filmové snímky mám velmi rád , moc se mi líbili . Dánská dívka na mě opravdu zapůsobil . Vřískot jsem viděl jako malý a nikdy mě moc neděsil .

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.