Něco málo o eBay

25. září 2016 v 21:48 | Angel
Co je eBay?

Zahraniční aukční web, něco jako naše aukro, které určitě znáte. Jsou tam tedy aukce, ale i spoustu věcí, které si můžete zakoupit ihned.

Jak se zaregistrovat?

Přijde mi zbytečné sem dávat nějaký návod, protože těch je na internetu spousta, takže si je lehce najdete přes google. Kolikrát tam jsou i screeny, takže by to nemělo dělat problém nikomu.

Jak platit?

Osobně mám propojený PayPal účet s kartou a přijde mi to tak nejjednodušší. Můžete si ale taky vždycky přeposílat peníze na PayPal a platit jen z toho. Co se týče cen, tak to je podle kurzu, který má aktuálně vaše banka.

Je to bezpečné?

Ano. Pokud vám zboží nedojde do 60 dnů, tak můžete vyvolat spor přes eBay a dojde k vrácení peněz. Lhůtu si ale musíte hlídat sami, eBay na to už automaticky neupozorňuje. Seznam prodejců, s kterými nemám dobrou zkušenost je tady. Můžete se taky dívat na celkové hodnocení, které má prodejce a případně si jich pár i přečíst, než se rozhodnete k nákupu.

Je zboží kvalitní?

Obecně se na tohle odpovědět nedá, je to opravdu kus od kusu, hlavně co se týče oblečení. Některé věci z mých nákupů/aukcí si můžete prohlédnout na fotkách zde, najdete tam i hodnocení a ostatní údaje.

Proč vůbec na eBay nakupovat?

Některé věci tam vyjdou levněji než u nás, případně se tam dají najít věci, které u nás neseženete. A když se tam zorientujete, tak je menší šance, že naletíte českým eshopům a slevovým portálům, kteří přeprodávají zboží odtamtud za několikanásobně vyšší cenu a uvádějí klamavé informace o zboží.

***
Pokud vás napadá ještě nějaká otázka, tak ji napište do komentářů. Pokud budu vědět, tak vám ji zodpovím, případně přidám do článku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.