Kanada

25. dubna 2017 v 11:02 | Angel

OFICIÁLNÍ

1)Můj první pohled z Kanady mě hodně potěšil, protože mám ráda všechny kočkovité šelmy. Tuto pumu americkou vyfotili Tom a Pat Leeson. Nesmím zapomenout zmínit taky naprosto úžasné známky, které odesílatelé vybrali, a taky mě potěšil i jejich delší text na zadní straně pohledu.

2)Někdy se mi odesílatelé oficiálních pohlednic netrefí do vkusu, a to je i tento případ. Těžko říct, proč slečna/paní usoudila, že by se mi mohlo líbit zrovna tohle dílo Vatruska, jehož autorkou je Aino-Maija Metsola. Každopádně mi to alespoň vynahradila zadní strana s pěkným textem, super známkou a nádhernými samolepkami.

SWAPY

1)


stejná známka jako u 2. oficiálního

Můj první swap z Kanady se vydařil po všech stránkách. Tuto nádhernou mapu Kanady a provincií má na svědomí ilustrátor André Labrie. Vlevo dole si můžete přečíst i národní motto Kanady - A Mari Usque Ad Mare = From Sea to Sea. Já opravdu miluju takové miniatury budov, zvířat, míst a věcí. Takové mapy obzvlášť, takže z tohoto kousku z mé sbírky mám velkou radost. Nemalý podíl na tom má i odesílatel, který mi pohled popsal odshora dolů.

2)Další kousek do mé sbírky "Greetings from..." z Postallove. Tento se mi obzvlášť líbí, protože má moc pěkné pozadí. Určitě jeden z nejhezčích z této série.

3)Autorkou tohoto nádherného pohledu je Marie Cardouat. Je to první dílo (Gloeiende hartjes/Glowing hearts) od této úžasné umělkyně, které ve své sbírce mám. Je to čtvercový formát a odesílatelka mi i krásně vyzdobila zadní stranu. Také známky se mi moc líbí, ta se psem je dokonce mírně plastická. Z tohoto mám opravdu velkou radost.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 veruce | Web | 25. dubna 2017 v 12:38 | Reagovat

Tak ten první by mě asi potěšil také, ačkoli by se i více líbilo víc takových pohledů, které mají něco společného se zemí odesílatele :)
Pohledy jsem dříve sbírala, ale teď už na to spoustu let nemám chuť a ani prostory.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.